Koncepce MŠ:

Vycházet z výchovy dítěte v rodině, dbát na nenásilný přechod do školky a tím mu usnadňovat první krůčky bez rodičů. Respektovat individuální potřeby každého dítěte, dát mu dostatek podpory a péče, kterou potřebuje. Rozvíjet celou osobnost dítěte, dát mu základ pro zdravé sebevědomí a sebejistotu, učit dítě být samo sebou a zároveň se přizpůsobovat životu ve společnosti.

Charakteristické cíle MŠ:

• Předškolní vzdělávání uskutečňovat přirozenou cestou prostřednictvím prožitků, respektováním osobnosti a individuálních zvláštností.
  • Rozvíjet v dítěti osobnostní vlastnosti, toleranci, přátelství, vůli, intelekt, samostatnost, sebevědomí a základy klíčových kompetencí dle individuálních možností.
  • Dbát na rozvoj jazykových a komunikativních schopností a dovedností ve spolupráci s logopedkami.
  • Vést děti ke zdravému životnímu stylu (vytvořit si správné stravovací návyky založené na podávání zdravé stravy, dostatek pohybových aktivit, pravidelný pobyt venku).