Plánované akce na měsíc květen

30.4. Čarodějnický rej v MŠ – chystejte kostýmy

Jarní besídky:

• Včeličky 13.5.
  • Motýlci 14.5.
  • Berušky 15.5.
  • Žabičky 16.5.

Začátek vždy v 15.15 hod. Z kapacitních důvodů prosíme maximálně dvě osoby za rodinu + sourozence dítěte. Děkujeme za pochopení

10.5. Talentové zkoušky pro budoucí prvňáčky, jejichž rodiče budou mít zájem o zařazení svého dítěte do třídy s posílenou výukou tělesné výchovy. Zkoušky proběhnou v hale BIOS (dívky v 15.30 hod., chlapci v 17.00 hod.). Děti budou potřebovat cvičební úbor a sportovní obuv vhodnou do vnitřních prostor. Ke zkouškám se dostavte 15 minut před zahájením. Přihlášky bylo možné odevzdávat do 14. dubna.

21.5. Hudební program s bubínky "Bubnování v kruhu" (náhradní termín). Program proběhne dopoledne postupně ve všech třídách.

22.5. Pojedeme na výlet do prostor kampusu České zemědělské univerzity v Praze Suchdole, kde bude pro děti připraven bohatý program. Odjíždíme ráno (děti přiveďte do školky normálně do 8.00 hod. a odveďte je do třídy), návrat plánujeme kolem 14.30 hod. Děti budou potřebovat vhodné oblečení a obutí a batůžek s pitím a pláštěnkou. Svačinu bereme s sebou, oběd bude pro děti připraven v menze univerzity.

29.5.- 31.5. Přihlášené děti, které v září půjdou do školy, se zúčastní třídenního výletu do Naučného střediska ekologické výchovy Kladno – Čabárna. Odjíždíme ve středu 29.5. v 8.15 hod. (do školky však přijďte nejpozději v 8.00 hod.), vracíme se v pátek 31.5. kolem 12. hod. Všechny důležité informace včas poskytneme v tištěné podobě.

30.5. Návštěva knihovny – Berušky a Motýlci

31.5. Návštěva knihovny – Včeličky a Žabičky

mladší děti, které neodjíždějí na Čabárnu, navštíví Městskou knihovnu v Novém Strašecí. Seznámí se s prostředím knihovny, její činností a s paní knihovnicí se zapojí i do společné četby. Odcházíme v 9.45 hod. od školky

Ke konci května (příp. začátkem června), navštíví paní učitelky s dětmi, které půjdou v září do školy, základní školu. Děti se seznámí s prostředím školy a vyzkouší si, jaké je to být opravdovým prvňáčkem. Návštěva školy proběhne v odpoledních hodinách, termín i čas upřesníme po dohodě s vedením ZŠ.

Pozvánka na červen

Slavnostní rozloučení předškoláků s mateřskou školou proběhne v úterý 11.6. v 15.30 hod. na Městském úřadě v Novém Strašecí.